ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13486419
*
nr 1348 6419
Spegel
Metall, 116x60 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 20:11:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 12:35:41
1
300 kr
21/9 14:28:48
2
350 kr
21/9 15:02:41
3
600 kr
21/9 15:05:21
2
500 kr
21/9 15:05:21
3
600 kr (Budbetjänt)
21/9 16:02:03
2
700 kr
21/9 16:07:53
3
800 kr
21/9 16:08:44
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1348 6419
Spegel
Metall, 116x60 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 12:35:41 | 1 | 300 kr |
21/9 14:28:48 | 2 | 350 kr |
21/9 15:02:41 | 3 | 600 kr |
21/9 15:05:21 | 2 | 500 kr |
21/9 15:05:21 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
21/9 16:02:03 | 2 | 700 kr |
21/9 16:07:53 | 3 | 800 kr |
21/9 16:08:44 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20